Dzięki takiemu mechanizmowi działania skóra, w którą wprowadzimy nici PDO staje się jędrniejsza, elastyczna i lepiej nawilżona. Technika wprowadzania nici PDO opiera się na wykorzystaniu naturalnych linii napięcia skóry, co dodatkowo powoduje efekt zbliżony do liftingu chirurgicznego.
Zalety zabiegu:
bezpieczeństwo
brak konieczności szczególnego przygotowywania się do zabiegu
natychmiastowe wyniki
wysoka skuteczność
brak nacięć i blizn
nici są całkowicie wchłaniane
możliwość powtórzenia procedury
brak widoczności i wyczuwalności nici
Procedura jest odpowiednia dla osób od około 30 roku życia, kiedy to pojawiają się pierwsze oznaki starzenia. Nie ma natomiast górnej granicy wiekowej.
Czy zabieg jest bolesny?
Procedurze nie towarzyszy ból, krwawienie czy też obrzęk. Pacjent może odczuwać delikatne ukłucia, jak przy zabiegu akupunktury.
Kiedy powstaje i jak długo utrzymuje się efekt?
Pierwsze efekty widoczne są po 2-3 tygodniach, a znacząca poprawa następuje po 2-3 miesiącach, kiedy to zaczyna być indukowany nowy kolagen.
Efekt jest długotrwały (do 2 lat)
Zalecenia pozabiegowe
Nie ma przeciwwskazań by wrócić do codziennych czynności. Należy jedynie przez tydzień ograniczyć aktywność fizyczną (siłownia, basen itp.) Powstałe od wkłuć zaczerwienienia ustępują po 3-5 godzinach od zabiegu.
Przeciwwskazania oraz skutki uboczne
Brak skutków ubocznych i komplikacji. Zabiegowi można poddawać się przez cały rok – światło słoneczne nie jest żadnym przeciwwskazaniem.
Przeciwwskazania:
ciąża i okres karmienia piersią
choroba nowotworowa
otwarte rany lub zmiany chorobowe skóry
zaburzenia krzepliwości krwi
terapia przeciwzakrzepowa
Z jakiego materiały wykonane są nici PDO?
PDO, czyli polidioksanon jest silnym syntetycznym włóknem, składającym się z jednego (monofilament) lub dwóch skręconych stałych włókien (polifilament), które po około 6-8 miesiącach rozpuszczają się w tkance.
Polidioksanon jest materiałem znanym i stosowanym w medycynie od wielu lat. Dotychczas był on głównie wykorzystywany w chirurgii do szycia narządów wewnętrznych.
Materiał ten spełnia wszystkie wymagania określone przez Farmakopea USA (USP) względem szwów chirurgicznych. Na podstawie obserwacji klinicznych stwierdzono, że polidioksanon pobudza w tkankach proces neokolagenezy – czyli stymuluje produkcję nowego kolagenu – białka odpowiedzialnego za napięcie i jędrność skóry. Ponadto stymulacja fibroblastów powoduje pobudzenie syntezy elastyny – białka odpowiedzialnego za sprężystość i elastyczność skóry. W badaniach in vivo stwierdzono również, że działanie polidioksanonu powoduje syntezę naturalnego (endogennego) kwasu hialuronowego.
Nici PDO zostały wymyślone w Korei i bardzo szybko stały się popularne na całym świecie, również Europie. Koncepcja zabiegu jest bardzo prosta i polega na wszczepianiu pod skórę rozpuszczalnych nici. Nici te, stopniowo rozpuszczając się stymulują syntezę kolagenu, fibroblastów, angiogenezę, dzięki czemu skóra staje się gładsza, bardziej świetlista, zmarszczki znikają, owal twarzy się podnosi, „pory” ulegają zwężeniu, wzmocnieniu ulegają obwisłe tkanki - następuje lifting skóry.
ul. Lucerniana 80,
95-030 Stara Gadka
koło Łodzi
Adres:
Pon. - Czw. 8-18
Sob. - Niedz. 8-16
Piątek - NIECZYNNE
Czynne w godzinach:
Lokalizacja:
tel. 602-697-031
Kontakt:
Znajdź nas na: